HYXI Halo MS-3000AC vs Marstek Venus E V3.0: welke thuisbatterij is beter?

Onafhankelijke vergelijking van twee plug-and-play thuisbatterijen op prijs, capaciteit, vermogen en garantie.

Snel oordeel

  • Voordeligste prijs: HYXI Halo MS-3000AC (€726)
  • Grootste capaciteit: Marstek Venus E V3.0 (5.12 kWh)
  • Langste garantie: HYXI Halo MS-3000AC (10 jaar)
SpecificatieHYXI Halo MS-3000ACMarstek Venus E V3.0
Prijs & garantie
Prijs (indicatie)v.a. €726v.a. €1.192
Prijs per kWh€241 / kWh€233 / kWh
Garantie10 jaar10 jaar
Installateur verplichtNee (plug & play)Nee (plug & play)
Nederlandse supportJaJa
Zonnepanelen nodigNeeNee
Geschikt voor
  • •appartement
  • •rijtjeswoning
  • •twee-onder-een-kapwoning
  • •vrijstaande woning
  • •appartement
  • •rijtjeswoning
  • •twee-onder-een-kapwoning
  • •vrijstaande woning
Batterij
Capaciteit3.01 kWh5.12 kWh
Uitbreidbaar tot18 kWh15.36 kWh
CeltechnologieLiFePO4LiFePO4
Ontladingsdiepte-90%
Cyclusduur10.000 cycli6.000 cycli
Rendement--
Elektrisch
Fases1-fase1-fase
NoodstroomJaJa
Schakelsnelheid--
Max. laadvermogen1.5 kW2.5 kW
Max. ontlaadvermogen1.5 kW2.5 kW
Nominaal vermogen1.5 kW2.5 kW
AC aansluiting230V / 50Hz230V / 50Hz
DC ingangsbereik--
Fysiek
Gewicht28 kg58 kg
Afmetingen460 × 281 × 279 mm480 × 153 × 624 mm
IP-klasseIP66IP65
Geluidsniveau25 dB-
Werkingstemperatuur-20 tot 55°C-20 tot 55°C
Installatie & connectiviteit
Omvormer typePlug & play ACPlug & play AC
InstallatietypeVloerVloer of wand
Communicatie
  • •WiFi
  • •Bluetooth
  • •WiFi
  • •Bluetooth
  • •LAN
  • •RS485
Certificeringen-
  • •EN 50549-1
  • •IEC 62040
  • •IEC 62477
  • •IEC 62619
Review
Voordelen
  • •Laagste instapprijs van ons assortiment, en per kWh bij de voordeligste
  • •Stil (25 dB) door passieve koeling, zonder ventilator
  • •Uit te breiden tot 18 kWh met maximaal vijf extra modules
  • •Noodstroomuitgang van 1.500 W (3.000 W met een uitbreiding)
  • •IP66 en zelfverwarming, dus geschikt voor buiten
  • •Tot 10.000 laadcycli, 10 jaar fabrieksgarantie
  • •Veel opslag voor de prijs, 5,12 kWh in één unit
  • •Van 800 W (stopcontact) tot 2.500 W (eigen groep)
  • •Noodstroomuitgang tot 2.500 W
  • •LiFePO4-cellen, ruim 6.000 cycli, IP65 voor binnen en buiten
  • •Werkt met en zonder zonnepanelen
Nadelen
  • •800 W via het stopcontact, 1.500 W met premium-instelling op een eigen groep
  • •Met 3 kWh alleen genoeg voor de avondspits van een klein huishouden
  • •Geen P1-meter in de doos
  • •P1-meter koop je los
  • •Met 58 kilo zwaar om te plaatsen
  • •Uitbreiden gaat met extra complete units, niet met losse modules
Laatste update15 oktober 202615 oktober 2026
ActieBestellenBestellen

HYXI Halo MS-3000AC vs Marstek Venus E V3.0: de belangrijkste verschillen

De HYXI Halo MS-3000AC en de Marstek Venus E V3.0 zijn allebei plug-and-play thuisbatterijen: je sluit ze zelf aan via een stopcontact, zonder installateur. Ze werken het best met zonnepanelen, maar ze verschillen op een aantal belangrijke punten. De tabel hierboven toont alle technische specs naast elkaar; hieronder lichten we de meest relevante verschillen toe.

Capaciteit en vermogen

De HYXI Halo MS-3000AC biedt 3.01 kWh bruikbare capaciteit bij een piekvermogen van 1.5 kW. De Marstek Venus E V3.0 scoort op deze punten 5.12 kWh capaciteit en 2.5 kW piekvermogen. Een hoger vermogen betekent dat de batterij een groter deel van je verbruik tegelijk kan dekken, bijvoorbeeld als de wasmachine en de oven tegelijk aanstaan. Bij veel modellen breid je de capaciteit later uit met extra modules; kijk daarvoor in de tabel.

Prijs en prijs per kWh

De indicatieprijs van de HYXI Halo MS-3000AC is €726, wat neerkomt op €241 per kWh. Voor de Marstek Venus E V3.0 betaal je €1.192 (€233 per kWh). De prijs per kWh is de eerlijkste manier om systemen van verschillende groottes met elkaar te vergelijken. Omdat je een stekkerbatterij zelf aansluit, komen er geen installatiekosten bij.

Garantie

HYXI Halo MS-3000AC biedt 10 jaar garantie,Marstek Venus E V3.0 biedt 10 jaar. Kijk naast de duur ook naar de garantievoorwaarden: fabrikanten garanderen meestal een minimale restcapaciteit aan het eind van de garantieperiode, en dat percentage verschilt per merk.

Voor wie is de HYXI Halo MS-3000AC geschikt?

De HYXI Halo is met €726 de voordeligste stekkerbatterij in ons assortiment: 3 kWh opslag, stil, zelf aan te sluiten op een gewoon stopcontact en later uit te breiden tot 18 kWh. Met een noodstroomuitgang van 1.500 W.

Voor wie is de Marstek Venus E V3.0 geschikt?

De Marstek Venus E V3.0 is een plug-and-play thuisbatterij van 5,12 kWh voor €1.192. Hij levert 800 W via het stopcontact en tot 2.500 W op een eigen groep, heeft een noodstroomuitgang en werkt met en zonder zonnepanelen.

Veelgestelde vragen

Welke is beter: HYXI Halo MS-3000AC of Marstek Venus E V3.0?

Er is geen universeel antwoord; het hangt af van jouw situatie. Kijk naar de prijs per kWh, het vermogen, de uitbreidingsmogelijkheden en of je noodstroom wilt. Gebruik de vergelijkingstabel hierboven voor een volledig overzicht van alle specs, of bekijk alle stekkerbatterijen.

Kan ik beide batterijen combineren?

Dat raden we af. Elke stekkerbatterij stuurt op zijn eigen P1-meting en app; twee systemen van verschillende merken zien elkaars laden en ontladen niet en kunnen elkaar daardoor tegenwerken. Wil je later meer opslag, kies dan een modulaire batterij die je uitbreidt met extra modules van hetzelfde merk. Lees meer over uitbreidbare thuisbatterijen.

Zijn er subsidies beschikbaar?

Er is in 2026 geen landelijke subsidie voor thuisbatterijen in Nederland; ook de ISDE geldt niet voor thuisbatterijen. Sommige gemeenten en provincies hebben een lokale regeling. Controleer het RVO.nl subsidieoverzicht voor de meest actuele informatie.

Hoelang duurt de terugverdientijd?

Gebruik onze terugverdientijd calculator om een nauwkeurige schatting te maken op basis van jouw eigen zonneopbrengst, verbruik en het energietarief.

Lees ook